Terapia bańkami i Gua Sha

Terapia bańkami i Gua Sha

Terapia bańkami wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Inaczej terapia próżniowa jest zabiegiem łączącym tradycje starożytnej techniki stawiania baniek ze współczesnymi badaniami. To kompilacja lecznicza, prozdrowotna, profilaktyczna, z dość szybko zauważalnym efektem terapeutycznym, a także estetycznym i upiększającym.

Wywołując zasysanie i wytwarzając podciśnienie terapia ta:

  • rozluźnia napięte mięśnie i naprężone przyczepy mięśni,
  • poluzowuje zrosty i unosi tkanki łączne, nawadnia tkanki i powoduje ich ukrwienie,
  • otwiera ścieżki limfatyczne, co pomaga pozbyć się nadmiaru płynów i toksyn,
  • uspokaja układ nerwowy i relaksuje ciało na głębokim poziomie.

Osobiście wykorzystuję wyłącznie bańki szklane – ogniowe, które uważam za najbardziej efektywne.

Ponadto, u odpowiednio silnych Pacjentów, stosuję widoczną na zdjęciach 2,5 litrową bańkę doktora Konstantina Sukhova (Rosja), która wykazuje się bardzo mocnym działaniem, pobudzając układ odpornościowy, wzmacniając narządy wewnętrzne, poruszając zastoje, usuwając miejscowe napięcia, niedotlenienie i niedokrwienie, a także likwidując bóle mięśniowo-szkieletowe pleców, lędźwiowo-krzyżowe i kręgosłupa.

Bańka dra Sukhova nie jest dostępna w komercyjnej sprzedaży i raczej nie jest spotykana w Polsce, dlatego tym bardziej warto poczuć jej moc w gabinecie Terapeuty.

Same bańki są także idealnym rozwiązaniem na wzmocnienie i regenerację układu oddechowego.

Gua Sha natomiast to naturalna terapia, która polega na skrobaniu skóry specjalnym narzędziem, najczęściej wykonanym z rogu bawolego, drewna lub kamienia. Zwyczajowo wykonywana na karku, ramionach, plecach i kończynach dolnych. Efekty terapeutyczne Gua Sha wynikają z wytworzenia ciepła oraz przekrwienia tkanek w miejscu poddanym terapii, co odżywia cały obszar, rozluźnia mięśnie oraz wspomaga regenerację.

Połączenie dwóch powyższych technik daje duże odczucie ulgi, rozluźnienia i wzmocnienia ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *