Akupunktura czaszki doktora Yamamoto

Akupunktura czaszki doktora Yamamoto

Akupunktura czaszki doktora Yamamoto stanowi doskonałe uzupełnienie klasycznej akupunktury. Jest niezwykle skuteczna, a Pacjenci, nawet Ci najmniejsi, znoszą ją bardzo dobrze.
Twórca metody, Toshikatsu Yamamoto, jest japońskim neurologiem z Miyazaki, który opracował swoją metodę igłowania czaszki praktykując ją na Pacjentach udarowych. Będąc również praktykiem medycyny chińskiej, mistrz Yamamoto obserwował szczególnie dobre, obserwowalne efekty gdy aktywnych punktów do nakłuwania poszukiwał głównie na skórze mózgo- i twarzoczaszki Pacjenta. Taki sposób igłowania ma jeszcze jedną ważną przewagę nad klasycznym igłowaniem – pozwalał na rehabilitację ruchową Pacjenta, podczas gdy igły nadal pozostają w skórze Pacjenta.
Podstawowym pojęciem w Nowej Akupunkturze Czaszki dra Yamamoto jest somatotop. Najprościej rzecz ujmując, jest to reprezentacja całego ciała (bądź pewnego jego obszaru) na pewnym, z reguły niewielkim, jego fragmencie. Natomiast w przeciwieństwie do całego mikrosystemu (np. akupunktura ucha), somatotopy są z reguły „aktywne”, a co za tym idzie, bardziej użyteczne w terapii, w określonych sytuacjach bądź określonych schorzeniach reprezentowanego obszaru.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *