Aurikuloterapia

Aurikuloterapia

Aurikuloterapia – czyli akupunktura ucha jest formą leczenia bazującej na mikrosystemie posiadającym punkty odruchowe działające na całe ciało człowieka. Dzięki aurikuloterapii, wiele dolegliwości o podłożu somatycznym oraz psychologicznym mogą być leczone lub ich leczenie może być wspomagane przez stymulację punktów na małżowinie usznej.

Ucho to jedyny fragment zewnętrznej części naszego ciała, na który wychodzi nerw błędny (X para), łączący wszystkie narządy wewnętrzne w ciele człowieka, a poprzez odpowiednią sekwencję wkutych igieł, stymuluje się ich pracę oraz pobudza proces uzdrawiania.

Ucho przypomina odwrócony do góry nogami płód ludzki, dlatego możemy rozpoznać który jego fragment odpowiada za jaki obszar ciała (na uchu widać większość dolegliwości w naszym organizmie!).

Na uchu znajduje się ponad 200 punktów akupunkturowych, a każdy z nich odpowiada za nasze narządy wewnętrzne i zewnętrzne, które możemy w ten sposób uleczyć.

U gadów i ryb „uszy” były ich skrzelami. Pełniły funkcję oddechową (płuca), serca i układu trawiennego. Skrzela były silnie unerwione ze względu na ich najważniejszą funkcję, a w trakcie ewolucji przekształciły się w uszy. Ich rola z czasem się zmniejszyła ale to unikalne unerwienie pozostało w całości, dlatego możemy poprzez nie stymulować nasze narządy do pracy i uzdrawiać.

Akupunktura ucha pozwala także na zastosowanie terapii przedłużonej, czyli odpowiednich naklejek z ziarnami vaccari lub igieł intradermalnych, pozostających w punktach przez 7 do nawet 14-stu dni. Dzięki temu leczenie może odbywać się w trybie ciągłym, również poza gabinetem Terapeuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *