Energorehabilitacja

Energorehabilitacja

Dowolny proces patologiczny w organizmie zawsze zaczyna się w ten sam sposób, czyli od „złamania energetycznego”. Blokują się przepływy energii przez kanały energetyczne, meridiany i centra energetyczne, a na poziomie tkankowym postępuje niedokrwienie i niedotlenienie komórek oraz zaburzenia mikrokrążenia. Z kolei niedrożny układ limfatyczny nie odprowadza toksyn i ubocznych produktów przemiany materii komórek, co w konsekwencji doprowadza do rozmaitych stanów chorobowych.
Hirudoterapia przywraca prawidłowy przepływ płynu międzytkankowego oraz lokalnie krwio- i limfo-obieg (krążenie krwi i limfy).
Pijawką lekarską można wznowić funkcję czakr i jest to etiologiczna metoda leczenia dowolnej choroby, która od początku zakłada korzystną prognozę, gdyż skupia się na korzeniu problemu, a nie jej symptomach.
W związku z powyższym, Moskiewskie Stowarzyszenie Hirudoterapeutów zaproponowało trójfazową klasyfikację postępu impulsu chorobowego:
Pierwsza faza to faza energetyczna, objawiająca się brakiem energii i ogólnym zmęczeniem bez zdiagnozowanej jednostki chorobowej. Dobrym przykładem jest tu zespół chronicznego zmęczenia.
Druga faza to faza topologiczna, która przejawia się stanami bólowymi i miejscowymi zaburzeniami odporności, które występują zazwyczaj w obszarach ciała i narządach najbardziej osłabionych, genetycznie obciążonych, gdzie system immunologiczny ma trudność w kompensacji i obronie.

Trzecia faza choroby, to faza morfologiczna, którą może rozpoznać już lekarz i manifestuje się zapaleniem, wrzodem, obrzękiem, widocznymi zmianami na skórze, nowotworem etc., którą można zdefiniować klinicznie. Osobiście nie zajmuję się prowadzeniem Pacjentów na etapie tej fazy i rekomenduję prowadzenie leczenia przez lekarzy specjalistów.

Cały proces energorehabilitacji polega na przystawianiu pijawek lekarskich na projekcję czakr, od podstawy ciała (krocze), po czubek głowy (Du-20). Dla wzmocnienia efektu terapeutycznego łączę sprawdzone metody naturalne ze sobą, dlatego równocześnie używam akupunktury, aurikuloterapii, terapii próżniowej czy technik manualnych.
Terapia wymaga ok. 5-ciu spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *