Akupunktura korporalna

Akupunktura korporalna

Akupunktura korporalna jest metodą leczniczą, w której efekt terapeutyczny osiągany jest przez oddziaływanie za pomocą cienkich metalowych igieł na określone punkty akupunkturowe na powierzchni naszego ciała.

Punkty te położone są na przebiegu kanałów energetycznych, czyli tzw. meridianów lub południków. Akupunktura to niesamowicie skuteczny system medyczny.

Za pomocą akupunktury leczy się ponad 1/3 ludzkości. W Polsce jedynie ok. 10% ludzi stosuje akupunkturę. Usprawnienie przepływu energii przez nasze ciało może poprawić diametralnie nasze zdrowie.

Ponieważ celem akupunktury jest przywracanie równowagi energii, która przepływa przez ciało, korzyści z akupunktury mogą rozciągać się na szeroką skalę. Począwszy od zaburzeń emocjonalnych (lęku, depresji), po problemy trawienne (mdłości, wymioty, zespół jelita drażliwego). Może też pomagać w przypadkach zespołów bólowych spowodowanych urazem lub związanych z przewlekłą chorobą zwyrodnieniową.
Jest również pomocna w leczeniu problemów neurologicznych, takich jak chociażby migreny. Może stanowić część rehabilitacji u osób, które doznały udaru mózgu. Choroby układu oddechowego, w tym zapalenie zatok i astmy, są łagodzone za pomocą akupunktury, podobnie jak wiele zaburzeń ginekologicznych oraz niepłodności. Akupunktura bardzo korzystnie działa przy zmniejszeniu zmęczenia i poziomu uzależnień oraz w przywracaniu energii i siły do życia.

Akupunktura może pomóc złagodzić przewlekły ból pleców, ból stomatologiczny, migrenowe bóle głowy, fibromialgię i objawy zapalenia kości i stawów. Ponadto, bardzo wspomaga leczenie zespołów bólowych emocjonalnych, takich jak zaburzenia stresu pourazowego oraz sam stres, ale też zmniejsza mdłości wywołane chemioterapią.

Akupunkturę stosuje się m. in. w przypadku udaru mózgu, bólów głowy, skurczy menstruacyjnych, stanów zapalnych stawów, bóli pleców, kończyn i stawów czy astmy.

Ponieważ akupunktura ma tak wiele pozytywnych skutków dla organizmu z minimalną częstością występowania działań niepożądanych, jest ona, i powinna być zawsze, rozważana przy tworzeniu planu leczenia w medycynie integracyjnej.

Ja w swojej praktyce, wykorzystuję akupunkturę przede wszystkim do łagodzenia oraz leczenia bólu przewlekłego i pourazowego ciała oraz kończyn, migren oraz bólu głowy, miejscowych niedoborów odporności, pracując z emocjami (stresem, lękami, nerwicami oraz lekkimi depresjami), a także w celu równoważenia i wzmacniania energii Pacjenta oraz usprawniania przepływu energii w meridianach, co przy okazji sprzyja poprawie i leczeniu wielu innych dolegliwości towarzyszących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *